REKLAMA
mycallBadania ratujące życie

Badania-ratujace-zycie

Badania, które ratują życie

O tym, że mamy tylko jedno życie, które jest sztuką dokonywania wyborów przypomina Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu i zaprasza wszystkich mieszkańców Wielkopolski na bezpłatne badania onkologiczne.

Nowotwory są w Polsce drugą z kolei najczęstszą przyczyną zgonów. Statystyki wskazują, że w ciągu trzech ostatnich dekad zachorowalność na nowotwory złośliwe w naszym kraju wzrosła ponad dwukrotnie. Z tego względu, kluczowym jest wczesne wykrycie choroby, tak aby maksymalnie zwiększyć szansę na skuteczne jej wyleczenie.

Przygotowane poniżej filmy podkreślają, że profilaktyka chorób nowotworowych powinna być priorytetem, a regularne uczestnictwo w badaniach onkologicznych może uratować życie.

Filmy powstały w ramach dofinansowanego z funduszy norweskich i EOG projektu pn. „Wielkopolska onkologia”, który jest realizowany przez Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Projekt ma na celu na celu poprawę oraz dostosowanie diagnostyki i terapii nowotworów do trendów demograficzno-epidemiologicznych regionu z zapewnieniem optymalizacji postępowania i profilaktyki.

Więcej informacji o programie profilaktyki nowotworowej, w tym realizowanych badaniach, znajdą Państwo na stronie projektu

Źródło: materiały pochodzą ze strony eog.gov.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz