Czy Polacy słuchają wartościowej muzyki

Muzyka musi być prawdziwa

„Muzyka łagodzi obyczaje”. Nie jest to jednak jej jedyny walor. Dzięki niej poprawia się nasz nastrój, czujemy się zrelaksowani, sprawniej myślimy i mamy większą motywację do działania. Czy muzyka, którą wybierają Polacy, jest jednak wartościowa?

„Ludzie w Polsce słuchają byle czego” – mówi serwisowi infoWire.pl jazzman Michał Urbaniak. „Najważniejsza w muzyce jest prawda. Jeżeli ktoś wyjdzie i powie: »moja mała, ja cię kocham«, z przekonaniem i prawdziwie, ja to cenię. Jest rodzaj ludzi, którzy tak czują, tak żyją, tak myślą. Natomiast jeśli ktoś będzie chciał zrobić hit, żeby zarobić pieniądze, to jest udawanie” – dodaje.

Zdaniem artysty negatywny wpływ na gusta Polaków ma, niestety, współczesne radio, w którym puszczane są bezwartościowe, przypadkowe utwory. Można zgadzać się z tą opinią lub nie. Warto w każdym razie słuchać tej muzyki, którą wybieramy sami. Pamiętajmy: każdy z nas jest dla siebie ekspertem muzycznym – nie przywiązujmy za dużej wagi do tego, co lansują media i otoczenie.

Dla odbierania przez nas muzyki duże znaczenie ma nośnik, który wykorzystujemy. Możliwości wyboru jest wiele i każdy ma swoje zalety i wady. Trudno powiedzieć, że np. płyta winylowa ma zawsze przewagę nad płytą CD lub na odwrót. Wszystko zależy od sytuacji, w której się znajdujemy, oraz naszych indywidualnych preferencji.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz