Drapacz chmur w Kirkenes

Drapacz-chmur-w-Kirkenes

Biologicznie nieszkodliwy drapacz chmur

 

W mieście Kirkenes (Norwegia) zostanie wzniesiony monumentalny, 16-piętrowy wieżowiec z drewna, będzie to największy ze wszystkich budynków, jakie do tej pory zbudowano z tego materiału. Ekologiczny Barents House będzie siedzibą organizacji, której celem jest rozwój współpracy transgranicznej w regionie Morza Barentsa.

Przez wykorzystanie naturalnych materiałów i zastosowanie pionierskich rozwiązań ekologicznych we wszystkich elementach budowy drewniany wieżowiec będzie spełniał najwyższe standardy ekologiczne. Animatorem projektu jest Norweski Sekretariat Barentsa, a budynek, który zostanie wzniesiony w centrum Kirkenes, tuż przy granicy z Rosją, otrzyma nazwę Barents-House. W nowej konstrukcji mieścić się będzie biblioteka, teatr, studio artystyczne, pracownie badawcze, a także powierzchnie biurowe.

Zdumiewająca budowla z pewnością zainteresowałaby turystów, przede wszystkim z powodu znajdującej się na najwyższym piętrze kawiarni oraz umieszczonym na dachu tarasem widowiskowym stając się kolejną z atrakcji Kirkenes.

W informacji prasowej Norweskiego Sekretariatu Barentsa można przeczytać, że projekt opracowała znana norweska pracownia architektoniczna Reilulf Ramstad Architects, a także że Barents-House ma na celu plan wyobrażenia dotyczącego roli Dalekiej Północy, a także odzwierciedlenie istoty pozytywnych przemian w tej części Europy.

Przypuszczalna data realizacji pomysłu to rok 2017.

 

Źródło:materiały pochodzą ze strony : eko-samorzadowiec.pl

fot: freeimages.com

Zostaw komentarz