REKLAMA
mycallLofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku

lofoty-norwegia-lofoten

8 listopada 2012 na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie odbędzie się pokaz zdjęć Agnieszki Kępskiej pt. „Lofoty – niezwykły archipelag północnego Atlantyku”, połączony z opowieścią Autorki o pięknie przyrody oraz kulturze Norwegii.

8. listopada 2012, godz. 17.15

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

Będzie to już kolejna prezentacja o Norwegii, a piąta w ramach odczytów Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, przygotowana przez Agnieszkę Kępską. Tym razem opowie o Lofotach – ich krajobrazie, historii oraz współczesności. Zaprezentowane zdjęcia zostały uchwycone podczas kilkunastu wizyt na tych wyspach, które najczęściej odwiedza z turystami, zapoznając ich z najciekawszymi i najpiękniejszymi miejscami. Oprócz podziwiania piękna krajobrazu, usłyszeć będzie można o historii rybołówstwa, tradycyjnych rybackich wioskach, artystach Lofotów oraz jednym z najważniejszych śladów Epoki Wikingów – domu wodza w Borg.

Agnieszka Kępska ukończyła Filozofię, Kulturoznawstwo i Geografię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie oraz podyplomowe studia Geoturystyka na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie jest doktorantką na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie. Już od dziesięciu lat łącząc swoją pasję z pracą zawodową oprowadza turystów po Skandynawii, dzieląc się z nimi ciągle pogłębianą wiedzą. Po sezonie turystycznym wybiera się również w miejsca trudniej dostępne i rzadziej odwiedzane na trekkingi lub wyprawy na nartach. W wolnych chwilach pisze artykuły, przygotowuje wystawy i prezentacje o swoich podróżach.

Polskie Towarzystwo Geograficzne w Lublinie

Aula Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, al. Kraśnickiej 2 c,d.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Warszawie (amb-norwegia.pl)
Fot: sxc.hu

Zostaw komentarz