Polacy o Pierwszej Komunii Świętej

Polacy-o-Pierwszej-Komunii-swietej

Pierwsza Komunia Święta

 

Maj to czas Pierwszych Komunii Świętych. Jest to bardzo uroczyście obchodzone święto, które staje się okazją do spotkania w rodzinnym gronie. Znaczenie tego wydarzenia w życiu naszego dziecka oraz nas samych sprawia, że dokładamy wszelkich starań, aby przeżyć je wyjątkowo. Dla rodziców to również czas decyzji – czy uroczysty obiad powinien odbyć się w restauracji czy w domowym zaciszu, jakie potrawy powinny uświetnić tak ważne wydarzenie? Piotr Ceranowicz, ekspert kulinarny marki Lubella, podpowie jak zorganizować unikalne przyjęcie komunijne w domu.

Komunia Święta dziecka jest okazją do spędzenia wyjątkowego, w wymiarze duchowym i rodzinnym, czasu w gronie najbliższych. Właśnie z tego względu całe rodziny są bardzo przejęte organizacją oraz przebiegiem tego święta. Waga wydarzenia sprawia, że czas przygotowań jest stresujący zarówno dla rodziców, jak i dziecka przystępującego do Komunii. Jednak nie warto się zniechęcać – najważniejsze to dobry plan oraz organizacja, a sukces będzie gwarantowany.

Organizacja najważniejsza

Po zakończonej uroczystości w kościele, rodziny wybierają się na poczęstunek do restauracji bądź decydują się na samodzielne przygotowanie uroczystego obiadu w domu. Na świętowanie Komunii Świętej zapraszane są całe rodziny. Biorąc pod uwagę fakt, że na przyjęciu pojawia się nawet kilkadziesiąt osób, jest to nie lada wyzwanie. Przygotowanie uroczystości Komunijnej w domu z pewnością wymaga więcej pracy i będzie znacznie bardziej stresujące niżeli wynajęcie restauracji, natomiast z pewnością zapewni rodzinną atmosferę, a zaproszeni goście będą czuć się swobodniej. Priorytetem jest rozplanowanie wszystkich kwestii dotyczących organizacji.

Aby zapewnić rodzinną i uroczystą atmosferę, zadbaj o dekorację stołu. Z czasem Komunii zdecydowanie związany jest kolor biały, dlatego wszystkie dodatki powinny być właśnie w tym kolorze. Biały obrus, bukiety kwiatów oraz świece nadadzą uroczysty charakter, zapewniając przy tym ciepłą, rodzinną atmosferę. Zadbajmy również o elegancką zastawę, która podkreśli odświętny nastrój. Pięknie udekorowany stół zapewni uroczystą i szczególną atmosferę.

Jak wybrać komunijny jadłospis

Jedną z ważniejszych decyzji, przy organizacji przyjęcia komunijnego, jest ułożenie specjalnego jadłospisu dla gości. Z początku może wydać się to skomplikowanym zadaniem, jednak dobry pomysł jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Komponując komunijne menu powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę gości oraz proste, aczkolwiek smaczne dania. Uwzględniając fakt, iż na rodzinnym wydarzeniu będą osoby w różnym wieku, o różnych preferencjach kulinarnych, należy pomyśleć o daniach, które będą możliwie uniwersalne i wszystkim przypadną do gustu. Na początek podajmy zupę, która zaspokoi pierwszy głód gości. Trafionym pomysłem będzie rosół bądź zupa z warzywami i mięsnymi pulpecikami , która z pewnością zasmakuje wszystkim przybyłym. Warto pomyśleć również o podaniu przystawek – talerz wędlin czy sałatki doskonale sprawdzą się w tej roli. Jako danie główne podajmy pieczone mięso z dodatkami, których przygotowanie nie zajmie nam dużo czasu. Jednak bez wątpienia najważniejszym elementem obiadu jest tort komunijny. Komunia jest świętem naszego dziecka, pozwólmy aby ono w tej kwestii zabrało głos i wybrało smak tortu, który zagości na stole.

Wyprawienie komunijnego obiadu w domu tylko na pierwszy rzut oka wydaje się trudne. Wystarczy jedynie dobra organizacja i pomoc innych domowników, a uroczystość ta z pewnością będzie udana, a uroczysta atmosfera, rodzinne chwile i wyjątkowe wspomnienia będą z pewnością towarzyszyć nam na długo po tak wspaniałym wydarzeniu.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: infoWire.pl

Zostaw komentarz