Polacy ubierają się coraz lepiej

Polacy-ubieraja-sie-coraz-lepiej

Blogerzy: Polacy ubierają się coraz lepiej

 

Coraz chętniej eksperymentujemy ze swoim wyglądem – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród 100 blogerów modowych. Według nich średnio co trzeci mieszkaniec naszego kraju podąża za najnowszymi trendami. Większość zgadza się z tym, że z modą na polskich ulicach nie jest wcale źle.

– Według 40 proc. respondentów, Polacy ubierają się bezpiecznie i skromnie. Co trzeci Polak lubi eksperymentować i podążać za modowymi trendami. Tylko 14 proc. z nas ślepo podąża za modą, co przybiera czasami trochę oddźwięk karykaturalny –  podsumowuje badania Aleksandra Dobroń  z firmy Stendi.pl, która organizowała akcję.

Blogerzy podpowiedzieli też, co warto nosić w tym sezonie. Większość zgodnie przyznała, że modne będą nadal m.in minimalizm, kolory biały i czarny, punkowy styl, pastele oraz azteckie wzory. Do szafy warto już schować natomiast buty ze szpicem. Niemodne będą też ubrania w kolorach neonowych, choć nie wszyscy blogerzy są co do tego zgodni.

–  Kolory te wzbudzają dość mocne kontrowersje, ponieważ są wskazywane jako kity, jak i hity – wyjaśnia  Aleksandra Dobroń.

Wśród badanych znalazły się znane blogowe nazwiska m.in. Charlize Mystery i Macademian Girl, która w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle opowiedziała o tym, co warto założyć tej jesieni i zimy.

– Są to buty na słupku, stylowe białe kozaczki, botki za kostkę takie też trochę wyższe, kolory typu guma balonowa – mówi Macademian Girl – W zimie bardzo modne będą również tzw.wzory patchwork czyli rzeczy, które składają się z różnych materiałów oraz odcienie głębokiego oceanu czyli takie bardzo mocne granaty – wylicza blogerka i dodaje, że tak naprawdę trendy w ostatnich latach za bardzo się nie zmieniły.

Badania na blogerach modowych przeprowadzono w Polsce po raz pierwszy.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle

Fot: lifestyle.newseria.pl

Zostaw komentarz