REKLAMA
mycallPołączenie Nordei z PKO BP

Polaczenie-Nordei-z-PKO-BP-1

KNF: zgoda na połączenie Nordei z PKO BP

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na połączenie Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego i Nordea Bank Polska poprzez przeniesienie całego majątku Nordei na PKO BP.

Jak informują oba banki od 1 kwietnia 2014 Nordea Bank Polska jest częścią grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Wejście Nordea Bank Polska do Grupy PKO Banku Polskiego rozpoczyna proces integracji banków, który będzie przebiegał w dwóch etapach i potrwa około roku.
Pierwszy etap obejmuje okres od momentu finalizacji umowy do zakończenia fuzji prawnej i zmiany marki. W tym czasie Nordea Bank Polska oraz PKO Bank Polski zachowują pełną odrębność i dotychczasowy sposób działania.

Fuzja prawna zaplanowana jest na 31 października. Od momentu połączenia Nordea Bank Polska przestanie funkcjonować jako odrębny podmiot, a PKO Bank Polski automatycznie stanie się stroną wszystkich zawartych umów z klientami. W ciągu dwóch tygodni po zakończeniu fuzji prawnej zniknie także marka Nordea Bank Polska, którą zastąpi marka PKO Banku Polskiego.

Drugi etap integracji stanowi okres od fuzji prawnej do zakończenia fuzji operacyjnej. W tym okresie nastąpi stopniowe ujednolicenie działalności banków, m.in. w zakresie dostępu do placówek i systemów transakcyjnych. Dotyczyć będzie to wszystkich Klientów obu banków. Zakończenie tego etapu planowane jest w pierwszej połowie 2015 roku.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Inwestor

Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz