REKLAMA
mycallProdukcja przemysłowa w Norwegii – wzrost

Produkcja-przemyslowa-w-Norwegii-wzrost

Wzrost produkcji przemysłowej w Norwegii w październiku 2014 r.

 

Według najnowszych danych Norweskiego Urzędu Statystycznego, w październiku 2014 r. produkcja sprzedana przemysłu w Norwegii wzrosła w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. o 10,7% (we wrześniu wzrost wyniósł 0,4% r/r). W stosunku do września 2014 r. produkcja wzrosła o 1,4%.

Wyraźne przyspieszenie dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu w norweskiej gospodarce w październiku 2014 r. nastąpiło przy sprzyjających wynikach wszystkich głównych sekcji. Odpowiadająca za niemalże 72% wartości produkcji sprzedanej ogółem sekcja wydobycia oraz usług powiązanych wzrosła o 11,7%.

Druga pod względem udziału w produkcji przemysłowej ogółem sekcja tj. przetwórstwo przemysłowe zwiększyło poziom produkcji o 4,6%. W sekcji tej najwyższą dynamiką zmian wykazały się grupy produkcji maszyn i narzędzi (o 10,7%) oraz statków, łodzi oraz platform wiertniczych (o 10,6% r/r). Jedyną grupą w tej sekcji, która zmniejszyła poziom produkcji w skali roku było przetwórstwo ropy, produktów chemicznych oraz produkcja farmaceutyków (spadek o 4,8%).

Pozostałe sekcje tj. górnictwo i wydobywanie oraz elektryczność, gaz i para wodna odnotowały wzrosty o odpowiednio 8,8% oraz 9,0% r/r

Więcej informacji na: http://www.ssb.no/en/energi-og-industri/statistikker/pii/maaned/2014-12-05

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony oslo.trade.gov.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz