Serwis Mediów Polonijnych

Serwis0Mediow-Polonijnych

Nieodpłatny serwis dla mediów polonijnych

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Polska Agencja Prasowa uruchamiają „Serwis Mediów Polonijnych”, skierowany do mediów polskich za granicą, poświęcony Polsce, Polonii i Polakom mieszkającym poza granicami kraju. Celem serwisu jest udostępnianie informacji do dalszej publikacji przez media polonijne.
Tematykę serwisu stanowić będą ważne wydarzenia polityczne, gospodarcze, kulturalne i społeczne w naszym kraju oraz przedsięwzięcia realizowane przez naszych rodaków mieszkających poza granicami Polski. Wysokiej jakości serwis stanowił będzie wiarygodne i atrakcyjne źródło informacji o Polsce i Polonii dla polskiej diaspory za granicą.

„Serwis Mediów Polonijnych” będzie udostępniany bezpłatnie, do dowolnego wykorzystania przez media – drukowane, internetowe, stacje radiowe i telewizje. Aktualizowany raz w tygodniu serwis będzie zawierał około dziesięciu gotowych do publikacji materiałów – w formie wywiadów, artykułów, reportaży oraz tekstów informacyjnych, wzbogaconych o zdjęcia i infografiki.

Serwis dostępny jest po zalogowaniu się na www.smp.pap.pl , loginy i hasła będą przesłane zainteresowanym redaktorom i wydawcom mediów polonijnych przez Polską Agencję Prasową. W tym celu należy kontaktować się z p. Magdaleną Syską: tel. (22) 509 28 21, m.syska@pap.pl . W PAP uzyskać można również pierwszą edycję serwisu w formie PDF.

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Norwegii

fot: freeimages.com

Zostaw komentarz