REKLAMA
mycallStacja ładowania pojazdów zasilana energią wiatrową

stacja-ladowania-pojazdow-energia-wiatrowa

GE współtworzy stację ładowania pojazdów zasilaną energią wiatrową

 

Przy brooklyńskim supermarkecie Whole Foods w Nowym Jorku uruchomione zostały właśnie dwie instalacje do ładowania samochodów elektrycznych napędzane siłą wiatru. Każda instalacja stanowi połączenie 4-kilowatowej turbiny wiatrowej o pionowej osi obrotu (projekt Urban Green Energy) i stacji ładowania pojazdów elektrycznych autorstwa GE WattStation.

“Kierownictwo Whole Foods jest bardzo zadowolone z nowych stacji”, mówi Jan Gromadzki, starszy inżynier w UGE. “Mamy nadzieję, że nasza współpraca wkrótce nabierze rozmachu”.

Eleganckie kształty WattStation zaprojektował Yves Behar.

Na parkingu UGE zamontowało dodatkowo 19 lamp zasilanych energią słoneczną i wiatrową, a także kilka zadaszonych miejsc parkingowych, które pokryto panelami słonecznymi. Jak zauważa Ryan Gilchrist, wiceprezes ds. rozwoju działalności UGE, „firma cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów poszukujących niezawodnych rozwiązań energetycznych”.

Przedstawiciele Whole Foods podkreślają, że „efektywność energetyczna sklepu na Brooklynie jest o około 60% wyższa od innych sklepów spożywczych w USA. Nowe rozwiązania obniżą zużycie energii o 2,5 miliona kilowatogodzin rocznie. To tak, jakby każdego roku zabierać z ulic 360 samochodów”.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony ekonews.com.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz