Starzenie się społeczeństw – konferencja

Starzenie-sie-spoleczenstw-konferencja

Ministerstwo Zdrowia zaprasza na międzynarodową konferencję na temat starzenia się społeczeństw

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 25-26 listopada 2014 r. w hotelu Airport Hotel Okęcie. Więcej informacji na jej temat znajdą Państwo poniżej:

Starzenie się społeczeństw to wielki sukces nauki i nowoczesności, który jednocześnie staje się jednym z kluczowych wyzwań dla decydentów w całej Europie. Niekorzystne dane demograficzne – niski współczynnik dzietności poniżej stopy zastąpienia, rosnąca średnia długość życia i coraz liczniejsza populacja osób powyżej 60 roku życia. – dynamicznie przyczyniają się do destabilizacji sektora opieki zdrowotnej, systemu emerytalnego i finansów publicznych.

Jak możemy wykorzystać starzenie się społeczeństwa? Jak zwiększyć komfort seniorów poprzez poprawę ich zdrowia psychicznego i fizycznego oraz stymulowanie ich aktywności zawodowej, tym samym zmniejszając koszty makroekonomiczne?

Ministerstwo Zdrowia jako Operator Programów „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficznych i epidemiologicznych” i „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu”, finansowanych w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego, serdecznie zaprasza na konferencję MF EOG i NMF pt. „Zdrowe i aktywne starzenie się społeczeństwa”, podczas której będziemy dążyć do uzyskania odpowiedzi na wyżej postawione pytania.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony: eog.gov.pl

fot: eog.gov.pl

Zostaw komentarz