REKLAMA
mycallSzkoła we Fredrikstad – nabór na 2015/2016

szkola-we-fredrikstad-nabor-na2015-2016

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Rozpoczęcie już 05.09.2015

Rodziców chcącym zapewnić swojemu dziecku miejsce w naszej szkole, zachęcamy do rejestracji dziecka już teraz na adres e-mail: szkolapolska@fredrikstad.com.pl

W tytule „zapisy do szkoły na rok szk. 2015/2016”

Nasz szkoła rozszerza swoją działalność poprzez współpracę z internetową szkołą. Jeśli tylko chcesz Twoje dziecko może uzyskać polskie świadectwo. Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwiło dzieciom obywateli polskich, przebywających poza terytorium kraju, edukację w tzw. nauczaniu domowym. Według założeń nauczania domowego, rodzic staje się nauczycielem swojego dziecka. Rezultatem tej nauki jest zdanie egzaminu klasyfikacyjnego, odbywającego się raz w roku. Nasza szkoła pośredniczy w tym przedsięwzięciu. Nasi nauczyciele służą radą i pomocą. Sobotnie spotkania będą podsumowaniem nauki domowej. Egzamin końcowy będzie odbywał się w siedzibie szkoły we Fredrikstad. Dziecko otrzymuje polskie świadectwo i legitymację. Jest to oferta tylko dla zainteresowanych. Polska Społeczna Sobotnia Szkoła we Fredrikstad nie zmienia poza tym trybu swojej pracy ani zakresu działalności.

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania z polskimi rówieśnikami, pełne ciekawych, zabawnych i interesujących zajęć. Edukacyjne i aktywizujące lekcje o Polsce z polskimi nauczycielami.

Posiadamy odziały w poszczególnych przedziałach wiekowych:

Przedszkole

– rok urodzenia 2011, 2012
Klasa 0
– rok urodzenia 2010

Szkoła podstawowa

Klasa I
– rok urodzenia 2009
Klasa II
– rok urodzenia 2008
Klasa III
– rok urodzenia 2007
Klasa IV
– rok urodzenia 2006
Klasa V
– rok urodzenia 2005
– rok urodzenia 2004
Klasa VII/ VIII
– rok urodzenia 2003

GIMNAZJUM

– rok urodzenia 2002
– rok urodzenia 2001

Zapisy dzieci już od 3. do 15. roku życia

Zajęcia prowadzone w Cicignon Skole we Fredrikstad

Nasza szkoła zaczyna 7. rok działalności. Doświadczenie zdobyte w prowadzeniu szkoły sobotniej klasyfikuje Szkołę we Fredrikstad w czołówce szkół polonijnych w Norwegii. Jest ona dobrze znana w polskim środowisku. Obdarzona zaufaniem przede wszystkim rodziców, uczniów jak również władz polonijnych i lokalnych. Gromadzi blisko 50 dzieci. Możemy poszczycić się uczniami, którzy od powstania szkoły uczęszczają do niej nieprzerwanie przez 6 lat działalności. Współpracujemy z Fundacją Edukacja dla Demokracji oraz licznymi placówkami zaufania publicznego

W roku szkolnym 2015/2016 zostanie powołana pierwsza klasa gimnazjum.

Rusza również Poradnia Logopedyczna – pierwsza tego rodzaju placówka z polskim logopedą.

Doświadczona kadra oraz profesjonalne podejście do dzieci, sprawia, że nasza szkoła jest doskonałą pomocą w procesie poznawania języka polskiego i ojczyzny. Klasyczne metody oraz nowatorskie podejście do nauki języka, połączona z przyjaznym dziecku przekazem sprawia, iż wasze pociechy czują się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie.

Kadra naszej szkoły to doświadczeni pedagodzy, osoby współpracujące z nami kilka lat, co daje stabilność i ciągłość pracy na wysokim poziomie. Rodzinna atmosfera oraz nauka poprzez zabawę zapewniają lepsze wyniki w przyswajaniu wiedzy. Dzieci uczą się chętnie i z radością biorą udział w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych i konkursów.

„Rok Rodziny” to hasło, które kontynuujemy z poprzedniego raku szkolnego i będzie przewodzić nam również w roku szkolnym 2015/2016
Planujemy: do 10 spotkań w semestrze po 4 godz. dydaktyczne i 1 godz. kółka zainteresowań.
Dbamy o pamięć o polskich świętach i tradycjach.
Zapewniamy uczestnictwo w konkursach oraz spotkaniach z ciekawymi osobistościami – prelekcje i pokazy.

W palnych jest wycieczka szkolna, która w tym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Rok szkolny kończymy tradycyjnym już Piknikiem Rodzinnym.
Jako atrakcję możemy zaproponować dzieciom zajęcia pozalekcyjne: fotograficzne; gimnastyczne, plastyczne.
Naszym naczelnym celem jest jednak nauka języka polskiego, pisania i czytania, ale głównie podtrzymywania więzi z ojczystą mową, tradycją i kulturą. Zapoznawanie dzieci z historią i geografią Polski.

Cena za jeden semestr wynosi: 1. dziecko-1200 kr; 2. dziecko-800 kr oraz 3. dziecko z rodzeństwa gratis:)
W ramach opłaty dzieci objęte są ubezpieczeniem zbiorowym obowiązującym podczas zajęć szkolnych.
Za zajęcia dodatkowe nie pobieramy opłat !!!

Logopeda dodatkowe opłaty- 200 kr diagnoza(dla dzieci szkolnych gratis); 130 kr 1 godz. zajęć z terapią. Dzieci otrzymują zaświadczenie logopedyczne.

Źródło: Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka (szkolapolska.com.pl)

Zostaw komentarz