REKLAMA
mycallWATCH DOCS, Prawa Człowieka w Filmie

WATCH-DOCS-Prawa-Czlowieka-w-Filmie

WATCH DOCS i norweskie fundusze

Od końca ub. tygodnia trwa w Warszawie wsparty z funduszy norweskich międzynarodowy festiwal WATCH DOCS, Prawa Człowieka w Filmie. Tematyka ogniskuje się wokół praw człowieka i zasady niedyskryminacji – są to zarówno filmy wzruszające, jak i często wstrząsające, które nikogo nie pozostawią obojętnym. W programie również spotkania i warsztaty z norweskimi filmowcami.

Filmowcy i reporterzy pokazują nam świat przemocy, ludzkiej krzywdy, nietolerancji i społecznej nienawiści oraz uchylają nam rąbka kulis politycznych konfliktów od Europy Środkowej po Azję, Amerykę i Afrykę.

W ramach projektu wspartego z norweskich funduszy, Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS prowadzi w latach 2013 – 2015 współpracę z Międzynarodowym festiwalem Filmowym w Bergen (BIFF) – jednym z największych i najciekawszych festiwali filmowych w Skandynawii.

Projekt ten to zarówno współpraca na poziomie ogólnym, czyli dzielenie się doświadczeniami i informacjami branżowymi, jak i bezpośrednie kontakty i współpraca polskich i norweskich partnerów, skoncentrowana wokół promowania europejskiej różnorodności kulturowej i artystycznej oraz polsko-norweskiej wymiany kulturalnej.

Wśród 60 filmów tegorocznej edycji zostanie pokazany norweski film pt. ‚Rodzeństwo jest na zawsze’, reż. Frode Fimland, a w ramach wydarzeń towarzyszących odbędą się warsztaty pod kierunkiem Torill Simonsen z Norweskiego Instytutu Filmowego i przedstawiciela BIFF.

Pani Torill Simonsen zasiądzie również w jury Nagrody Głównej Festiwalu WATCH DOCS.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Norwegii w Polsce
fot: freeimages.com

Zostaw komentarz