Dzięki norweskim funduszom Muzeum Historii Żydów Polskich mogło zorganizować warsztaty, debaty czy wykłady. Wymienione wydarzenia to tylko mała część iwentów, w których udział weźmie 350 tysięcy osób, zarówno w Polsce jak i za granicą.
Dyrektor Muzeum tłumaczy, że głównym celem projektu jest pokazanie publiczności tysiące lat historii Żydów polskich. Ponadto w założeniu jest także, by zwiększać tolerancję i poziom edukacji młodzieży w tym kierunku.
W ramach projektu zaplanowanie zostały różne formy edukacyjne takie jak warsztaty fotograficzne, wykłady, spotkania miejskie, wystawy, publikacje, a także aplikacje na urządzenia mobilne. Podsekretarz Stanu – Monika Smoleń podkreśla, iż jest to jeden z największych programów mających na celu pokazywanie różnorodności kulturowej, a także wspieranie kultury żydowskiej.
Założeniem programu jest działalność nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Postanowiono, że będzie on realizowany w ścisłej współpracy z ekspertami i instytucjami norweskimi.
Projekt skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale także dla nauczycieli i edukatorów. Pomysłodawcy mają nadzieję, iż uda im się zwiększyć tolerancję, a także pogłębić wiedzę ludzi na temat historii Żydów polskich.
Źródło: na podstawie materiałów zawartych na stronie Ambasady Norwegii w Warszawie