Polskie święta za granicą

Polskie-swieta-za-granica

Palma zamiast choinki, czyli polskie święta za granicą

Z roku na rok wśród Polaków wzrasta popularność zagranicznych wyjazdów. Spędzanie urlopu w Egipcie czy Tunezji nikogo już nie dziwi, jednak trend odpoczywania na plaży podczas świąt Bożego Narodzenia to stosunkowo świeża moda w kraju nad Wisłą.

Na wakacje poza sezonem decyduje się oraz większa ilość osób. Według danych serwisu Gazety Prawnej, w Polsce corocznie notuje się wzrost zainteresowania ofertami biur podróży w okresie grudnia i stycznia. Gdy w kraju pogoda nie rozpieszcza, perspektywa odpoczynku na plaży pod gorącym słońcem staje się niezwykle kusząca. Cel ten staje się coraz bardziej osiągalny dla wielu osób, ze względu na mnogość kierunków i korzystne ceny niektórych
z nich.

Ucieczka przed chłodem, czy świąteczną atmosferą?

Nie ma jednego, określonego powodu, dla którego rośnie popularność urlopów w ciepłych krajach podczas kalendarzowej polskiej zimy. Niektórzy przekładają letni wypoczynek na ten okres, część osób tak spędza ferie lub Boże Narodzenie. Najbardziej kontrowersyjne wciąż są właśnie święta spędzone z dala od rodziny, bez tradycyjnej wigilii. Tymczasem wiele osób celowo wybiera wybiera taką formę wypoczynku. Stres, przemęczenie i zabieganie w okresie przedświątecznym przybierają na sile. Czas spędzony z rodziną nie zawsze to wynagradza, nierzadko wymaga także podróżowania po Polsce i odhaczania kolejnych wizyt u krewnych. Tymczasem w przypadku wyjazdu do zagranicznego kurortu, okres świąteczny wcale nie musi być pozbawiony atmosfery Bożego Narodzenia. Hotele goszczące osoby z Europy są doskonale przygotowane na podjęcie gości, którzy chcą poczuć magię świąt i nie wyobrażają ich sobie bez choinki, uroczystej kolacji i prezentów. W tym okresie nawet w krajach muzułmańskich na terenie hoteli bez trudu uświadczyć można świątecznie przystrojone drzewka, bogate zastawione stoły oraz szampańsko bawić się podczas sylwestra. –Biura podróży w tym okresie przygotowują specjalne oferty, obejmujące szereg atrakcji związanych z tematyką świąteczną, co zachęca wiele osób do wyjazdu. Przeważnie klienci, którzy się na to zdecydują, wracają do tego pomysłu regularnie, zaskoczeni tym, jak dobrze się to sprawdza- komentuje Wiesław Brzykcy, założyciel innowacyjnego narzędzia Inventum, usprawniającego usługi dla rynku turystycznego.

Egipskie słońce zawsze na fali

Od lat w kwestii zimowych podróży Polaków Egipt wiedzie niepodzielny prym. Wynika to ze z korzystnych temperatur w zimowych miesiącach oraz ceny, a czynniki te są dla wielu osób kluczowe. – W porównaniu z dalszymi i bardziej egzotycznymi kierunkami, kraj faraonów deklasuje je także ze względu na odległość do Egiptu można dolecieć z większości polskich miast, a czas podróży wynosi nieco ponad trzy godziny mówi Brzykcy. Egipt został przez Polaków niejako oswojony mimo odmiennej kultury, jest na tyle popularnym kierunkiem, że czujemy się tam dobrze i swobodnie, bez trudu usłyszymy tam także język polski, bo hotelarze dobrze nas tam, jako naród, znają- dodaje twórca Inventum. To także kraj wielu możliwości bez względu na to, jak kto lubi spędzać swój urlop: można tam zarówno wypoczywać na plaży, jak i nurkować wśród raf koralowych. Od kilku lat z powodu niepokoju na Bliskim Wschodzie Egipt miewał fale mniejszego zainteresowania turystów, ale patrząc na statystyki, Morze Czerwone wciąż kusi i przyciąga zimą zwłaszcza dlatego, że to jeden z niewielu bliskich kierunków z tak korzystną temperaturą.

Kanaryjskie święta, wenecki sylwester

Egipt to nie jedyny region, który zimą zapewnia słońce i relaks. Zimowa ucieczka przed chłodem to nie tylko plaża i palmy, sposobów na spędzenie wolnego czasu jest więcej. Kraje Europy południowej choć nie rozpieszczają upałem, nawet w grudniu oferują przyjemną temperaturę do zwiedzania, a mimo że poza sezonem- wiele się tam dzieje. Nochevieja czyli Sylwester który odbywa się na madryckim na Plaza del Sol, to huczna fiesta z muzyką, fajerwerkami i tańcem do białego rana. Nie inaczej jest w Wenecji, gdzie zabawa sylwestrowa równać się może odbywającemu się kilka tygodni później karnawałowi. Gdzie jeszcze szukać promieni słońca w grudniu? Południe Włoch, Hiszpania, Tunezja czy Portugalia wyspa wiecznej wiosny to propozycje dla każdego. W zależności od preferencji, Europa oferuje wiele różnorodnych atrakcji także zimą. – Oczywiście, turystyczne zapędy Polaków ogranicza nie tylko wyobraźnia, ale również finanse, stąd warto przyjrzeć się ofertom pod kątem finansowym, gdyż tu też rozpiętość jest duża mówi Brzykcy. Dzięki popularności tanich lotów, może się okazać, że da się złożyć korzystny tygodniowy wypad na Dominikanę taniej niż podobny pobyt w jednej z Europejskich stolic. Niemniej jednak, warto zastanowić się nad świątecznym wyjazdem, bo nic tak dobrze jak słońce nie ładuje akumulatorów na dalsze zimowe miesiące- a krewetki i kieliszek wina zamiast karpia to wcale nie głupi pomysł dodaje.

Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

fot: freeimages.com

Zostaw komentarz