Katarzyna Kacperczyk o współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju

Wiceminister Katarzyna Kacperczyk o współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju

Możliwości finansowania projektów i współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, szczególnie w Turcji, były głównymi tematami seminarium dla polskich przedsiębiorców, w którym 14 września uczestniczyła wiceminister Katarzyna Kacperczyk.

– Polscy przedsiębiorcy są zainteresowani wejściem na rynki trzecie, a rynek turecki jest jednym z największych w regionie. EBOiR jest jedną z najważniejszych instytucji zaangażowanych w Turcji – podkreśliła wiceminister Katarzyna Kacperczyk otwierając seminarium poświęcone współpracy przedsiębiorstw z EBOiR w zakresie projektów infrastrukturalnych i energetycznych w Turcji.

W szkoleniu, zorganizowanym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Narodowym Bankiem Polskim, wzięło udział ok. 70 przedsiębiorców, głównie przedstawicieli sektorów infrastruktury, transportu
i energetyki.

W 2014 r. EBOiR zainwestował w 37 projektów w Turcji ponad 1,4 mld EUR, co czyni ten kraj największym obecnie beneficjentem wsparcia Banku. Od początku stycznia do końca lipca 2015 r. EBOiR wsparł kolejnych 16 projektów łączną kwotą 886 mln EUR. Jego działalność w Turcji skupia się na wspieraniu rozwoju zrównoważonej energetyki poprzez poprawę efektywności produkcji i wzrost udziału źródeł odnawialnych, a także pomocy dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zapewnianie źródeł finansowania. Wśród priorytetów Banku jest też poprawa jakości dostarczanych usług publicznych oraz rozwój programu prywatyzacji.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz