Serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania informacyjne dla migrantów pracujących lub studiujących w Polsce!
Zagraniczni studenci
Zdecydowana większość migrantów w Polsce to migranci ekonomiczni, jednak systematycznie przybywa także zagranicznych studentów, a działania w kierunku umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego stały się jednym z priorytetów dla wielu polskich uczelni.
Jak pokazują dane GUS, obecnie w Polsce studiuje ponad 46 tysięcy migrantów. Drzemie w nich ogromny potencjał, dlatego bardzo ważne jest, aby wspierać ich integrację ze społeczeństwem polskim.
Jednym z ważnych elementów integracji jest znajomość swoich praw i obowiązków w nowym kraju.
Aby dostarczać migrantom rzetelną informację na temat ich praw i obowiązków w Polsce, IOM po raz kolejny organizuje cykl spotkań ze studentami rozpoczynającymi w Polsce studia. Spotkania są bezpłatne i będą dotyczyć kwestii legalizacji pobytu i podejmowania legalnej pracy w Polsce.
Na październik i listopad za zaplanowane są spotkania na wielu warszawskich uczelniach, takich jak m,in. SWPS, Uniwersytet Warszawski, Uczelnia Łazarskiego, Akademia Koźmińskiego, a także na uczelniach w Radomiu, Lublinie i Krakowie. Uczelnie zainteresowane organizacją spotkań informacyjnych dla swoich studentów bardzo prosimy o kontakt!
Pobyt i praca w Polsce
Zapraszamy także na spotkania otwarte dla migrantów dotyczące legalizacji pobytu i legalnej pracy w Polsce. Spotkania będą dotyczyły następujących kwestii:
Zasady wjazdu do Polski (wizy)
Zezwolenia na pobyt (karty pobytu)
Praca w Polsce
Obywatelstwo polskie
Małżeństwo z obywatelem polskim
Łączenie rodzin
Spotkanie w języku polskim odbędzie się we wtorek, 17 listopada 2015 w godzinach 18-20 w Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54.
Spotkanie w języku angielskim odbędzie się w sobotę, 21 listopada 2015 w godzinach 14-17 w Warsztat w Warszawie przy pl. Konstytucji 4.
Wstęp na spotkania jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Spotkania prowadzone są w ramach projektu „Migrant Info” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.
Źródło: materiały pochodzą ze strony migrant.info.pl
Fot: freeimages.com