Czy Polacy wrócą do rękodzieła

Czy-Polacy-wroca-do-rekodziela

Polskie rękodzieło wraca do łask

 

Znudzeni artykułami chińskiej produkcji masowej, szukamy rzeczy unikatowych i coraz chętniej sięgamy po to, co wyjątkowe. Dużą popularnością na świecie cieszą się polskie wyroby, których sprzedaż z roku na rok wzrasta.

Rękodzieło – po latach „wygnania” – wraca do łask. Zainteresowanie biżuterią i innymi ręcznie robionymi ozdobami wzrosło w ostatnim czasie o 30%. „Polskie rzemiosło artystyczne to przede wszystkim bogactwo kolorów i cały przekrój różnorodnych ażurowych wzorów” – stwierdza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Anna Listopadzka z firmy Impresja Rękodzieło. Każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno amatorzy intensywnych barw, jak i ci, którzy wolą bardziej stonowane odcienie.

Nasze rodzime rękodzieło charakteryzuje się innowacyjnością i pomysłowością. Młodzi twórcy chętnie inspirują się tradycyjnymi, zaczerpniętymi z folkloru wzorami i łączą je w atrakcyjne, nowoczesne formy. „Artykuły wnętrzarskie, biżuteria, ubrania i zabawki dziecięce (szmaciane lalki czy drewniane klocki) to najbardziej pożądane towary”– zaznacza rozmówczyni.

Przy wyborze produktów kierujemy się głównie oryginalnością oraz jakością wykonania. Wolimy wydać więcej i mieć niepowtarzalny produkt, niż chwalić się podróbką masowej produkcji.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Zostaw komentarz